Członek Rady - Dorota Bojakowska
- W roku 2007 zachorowała na nowotwór piersi i jej życie radykalnie zmieniło swój bieg.
- Od wielu lat bardzo aktywnie zaangażowana w życie społeczne regionu zarówno lokalne jak i regionalne. Nieprzerwanie od 2010 r. radna Rady Miejskiej w Bogatyni, a obecnie radna w Powiecie Zgorzeleckim. Inicjator wielu społecznych akcji na rzecz lokalnej społeczności, szczególnie kobiet za co w 2017r. odznaczona została przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę społeczną na rzecz społeczności.
- Prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki” (od 2008r.) organizacji skupiającej i wspierającej kobiety po leczeniu raka piersi. Reprezentuje Stowarzyszenie w Federacji Klubów Amazonek w Polsce i organizacji międzynarodowej „Reach to Recovery”.
- Jest pomysłodawczynią i koordynatorem przeprowadzania Programu Badań Genetycznych w Powiecie Zgorzeleckim. Jej działalność doprowadziła do przebadania osób z grupy największego ryzyka.
- Kilka razy w roku organizuje badania mammograficzne na terenie dwóch największych zakładów tj. Kopalni i Elektrowni Turów oraz na terenach wiejskich Powiatu. Akcje te przyczyniły się do wykrycia licznych zmian w piersiach kobiet i pozwoliły na ich dalszą diagnostykę co wymiernie przyczynia się do obniżania kosztów dalszego leczenia onkologicznego.
- Od wielu lat organizuje i koordynuje jedyną w Polsce Międzynarodową Spartakiadę Sportową Amazonek skupiającą kobiety z rejonu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec, która ma za zadanie integrację osób dotkniętych chorobą nowotworową i udowodnienia, że aktywność fizyczna pozwala na wiarę we własne siły i przeciwdziałanie nawrotowi choroby.
- Jest organizatorką akcji profilaktycznych dla młodzieży oraz innych grup społecznych, szczególnie cyklicznych konferencji, które przyczyniają się do wzrostu świadomości na temat zachorowania na nowotwory i propagujących zdrowy tryb życia wśród młodych ludzi.
- Przez szereg lat prowadziła autorską audycję w lokalnym radio pt.: „Rozmowy zdrowiem dyktowane”, podczas których propagowała istotne informacje dotyczące nowoczesnych metod leczenia, opieki medycznej, jak również sytuacji prawnej osób niepełnosprawnych.
- Za aktywną działalność na rzecz Ruchu Amazonek oraz wybitne osiągnięcia w Unii Dolnośląskiej w roku 2013 została uhonorowana Kryształowym Łukiem Amazonki, który jest wysokim odznaczeniem Federacji Stowarzyszeń Amazonki.
- Od 2017 r. – inicjatorka powstania Zespołu Wokalnego „Amazonki” – którego jest kierownikiem organizacyjnym – Zespół koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami.
- Wielokrotnie brała aktywny udział w programie Grupy Kapitałowej PGE „Wolontariat Pomagamy” – gdzie jako lider realizowała wraz z grupą wolontariuszy projekty odpowiadające potrzebom lokalnej społeczności.
- Dwukrotnie nominowana do tytułu: „Akcja Akacja – Niezwykła Dolnoślązaczka”.
- Współorganizator Festiwalu Kobiet, który z roku na rok obfituje w coraz to ciekawsze wydarzenia angażujące wiele stowarzyszeń do aktywnego włączania się w jego program.
- W roku 2020 odznaczona przez Bibliotekę Publiczną w Bogatyni statuetką „Człowiek Roku”
Jej postawa i ogromne zaangażowanie w sprawy mieszkańców, a szczególnie osób
wykluczonych społecznie, niepełnosprawnych i chorych pozytywnie wpływa na ich
aktywizację, zapobiega wykluczeniu i sprawia, że te szczególnie ważne grupy społeczne
aktywnie włączają się w życie społeczności lokalnej.