ONKOPRZESTRZEŃ KREATYWNA 2019 – WARSZTATY LIPIEC-SIERPIEŃ
Zapraszamy przedstawicieli organizacji, pacjentów onkologicznych, ich bliskich, oraz wolontariuszy i terapeutów do wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów w ramach Onkoprzestrzeni Kreatywnej.
Zapraszamy przedstawicieli organizacji, pacjentów onkologicznych,
ich bliskich, oraz wolontariuszy i terapeutów
do wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów
w ramach Onkoprzestrzeni Kreatywnej*
W zajęciach mogą brać udział osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności.
Szczególnie zachęcamy osoby młode, aktywne zawodowo.
Zapraszamy na stronę internetową projektu: www.onkoprzestrzenkreatywna.pl
*Uwaga: Przypominamy, że dana osoba może wziąć udział tylko w jednym z warsztatów w ramach projektu Onkoprzestrzeń kreatywna.
Warunkiem wzięcia udziału w warsztacie jest zapoznanie się z Regulaminem oraz wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego.
REGULAMIN ONKOPRZESTRZENI KREATYWNEJ
Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport autokarem z Poznania (Dworzec Letni) do Sierakowa Wielkopolskiego po uprzednim zapisie (w Formularzu Zgłoszeniowym proszę zanzaczyć odpowiednie pole).
Odjazdy autokaru zostaną opublikowane najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów.
DRUGA EDYCJA WARSZTATÓW:
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTAT FOTOTERAPII
Prowadzący:
PROF. DR HAB. INŻ. TOMASZ SAMOSIONEK – profesor zwyczajny PWSFTviT, Wydział operatorski i Realizacji TV. Praca operatorska przy licznych filmach fabularnych i serialach, kilkanaście widowisk TV, realizacje zdjęciowe filmów dokumentalnych i programów tv, realizacja światła i pracy kamery w widowiskach TV, realizacje teledysków. Autor ponad 70 filmów dokumentalnych poświęconych sztuce i najnowszej historii Polski.
Opis warsztatu
Warsztaty fotograficzne mają na celu rozwijać postawy twórcze, pasje fotograficzne, pobudzać wyobraźnię, kreatywność i wrażliwość. Skierowane są do wszystkich entuzjastów rozpoczynających przygodę ze sztuką fotografowania, a także pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Dla osób, które chcą poznać podstawy fotografii i nauczyć się korzystać z posiadanego sprzętu, dla których fotografia jest hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz dla tych, którzy chcą nauczyć się dokumentować swoje życie, podróże, spotkania rodzinne i inne ważne wydarzenia. Warsztaty przybliżą sposoby wykonania i wiedzę o fotografii portretowej, plenerowej i pejzażowej, reportażowej, dokumentalnej i kreacyjnej. Nacisk zostanie położony na twórcze podejście do fotografii – szukanie inspiracji i ciekawych pomysłów na zdjęcia, a następnie opracowywanie sposobu ich realizacji.
Wymagany sprzęt: własny aparat cyfrowy lub telefon komórkowy z funkcją filmowania, która również może służyć do artystycznego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i uczestniczyć w procesie twórczym.
Szczegółowy opis dostępny na stronie Onkoprzestrzeni Kreatywnej: >>Przeczytaj więcej<<
Grupa 15-osobowa
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA TRENING MINDFULNESS
Prowadząca:
JOLANTA BEREZOWSKA – certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności Program Redukcji Stresu (MBSR) Terapii Opartej na Uważności (MBCT), certyfikowany psychoterapeuta. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Uczennica Ivana Miltona, ukończyła trening Mindfulness Practice in the Buddhist Tradition. Założycielka i dyrektor Centrum Psychoterapii i Uważności.
Opis warsztatu
Trening uważności - MBCR (Mindfulness-Based Cancer Recovery). W trakcie treningu uczestnicy uczą się jak radzić sobie ze stresem, lękiem, trudnymi emocjami i efektami ubocznymi chemioterapii, radiacji i innych metod leczenia (wypadaniem włosów, zmęczeniem, bólem, obniżonym nastrojem, apatią, rezygnacją, zmienioną percepcją siebie samego, wrogością, splątaniem czy zmianami w postrzeganiu i traktowaniu przez innych). W programie MBCR choroba nowotworowa traktowana jest jako trudność, na którą należy odpowiedzieć, a nie z nią walczyć. Celem programu jest zwiększenie świadomości i uważności na stany emocjonalne i procesy mentalne, tak aby być w stanie adekwatnie reagować różne sytuacje.
Grupa 15-osobowa
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTAT JĘZYKA FILMOWEGO
Prowadzący:
PROF. DR HAB. INŻ. TOMASZ SAMOSIONEK – profesor zwyczajny PWSFTviT, Wydział operatorski i Realizacji TV. Praca operatorska przy licznych filmach fabularnych i serialach, kilkanaście widowisk TV, realizacje zdjęciowe filmów dokumentalnych i programów tv, realizacja światła i pracy kamery w widowiskach TV, realizacje teledysków. Autor ponad 70 filmów dokumentalnych poświęconych sztuce i najnowszej historii Polski.
Opis warsztatu
Warsztaty filmowe mają na celu rozwijać postawy twórcze, pasje filmowe i fotograficzne, pobudzać wyobraźnię, kreatywność i wrażliwość. Uczestnicy dowiedzą się jak pracować z kamerą, oświetleniem czy nagrywać dźwięk. W prosty i ciekawy sposób poznają tajniki sztuki filmowej i podstawowe pojęcia związane z językiem filmowym takie jak: kadrowanie i plany filmowe i ich zastosowanie w praktyce montażowej, podstawy prowadzenia kamery – kompozycja, perspektywa, rytm, kontrast, inscenizacja, rozmowa w kadrze (plan, kontrplan), ruchy kamery (kamera statyczna i z ręki), pojęcie tzw. kamery emocjonalnej, oświetlenie i optyka (źródła światła, natężenie, temperatura barwowa i rodzaje lamp), filtry, statywy, sprzęt zdjęciowy i urządzenia pomocnicze, dokumentacja tematu, scenariusz, montaż - szukanie optymalnej wersji, która najpełniej odda myśl autora, opracowanie dźwiękowe i muzyczne.
Grupa 15-osobowa
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTAT EMISJI GŁOSU I DZIAŁAŃ KREATYWNYCH
Prowadząca:
BARBARA WILIŃSKA – studiowała psychologię na UAM w Poznaniu i otrzymała dyplom ukończenia PSM II stopnia. Od wielu lat śpiewa tradycyjne pieśni polskie i pieśni innych tradycji słowiańskich. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty głosowe dla dorosłych oraz zajmuje się kaligrafią łacińską i edukacją w tym zakresie.
Opis warsztatu
Osią warsztatów będzie odnawianie i odzyskiwanie energii, poszukiwanie naszej siły i radości. Ich struktura pozostanie otwarta, aby rozwijać się z uwzględnieniem potrzeb uczestników, ich możliwości oraz tego, co pojawi się podczas spotkań. Pod czułą opieką i uważnym prowadzeniem pojawi się możliwość rozpoznawania i przekraczania własnych ograniczeń i schematów, otworzenia się na nowe potrzeby, ukryte możliwości, nierozpoznane umiejętności. Jest miejsce i możliwość odnalezienia nowych sposobów ekspresji, nowych, twórczych, indywidualnych i grupowych sposobów radzenia sobie ze stresem, zmęczeniem i emocjami. Przewidziany jest też czas na inną aktywność twórczą.
Szczegółowy opis dostępny na stronie Onkoprzestrzeni Kreatywnej: >>Przeczytaj więcej<<
Grupa 15-osobowa