Biblioteka / Informacje

Wirtualna Biblioteka Pacjenta Onkologicznego to projekt, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie na wiedzę o nowotworach wśród chorych na raka i ich bliskich.

Coraz więcej pacjentów onkologicznych – między innymi dzięki prowadzonej przez nasze organizacje edukacji – rozumie jak ważna w pokonaniu choroby jest wiedza na jej temat, a także umiejętność poruszania się w systemie opieki zdrowotnej. Jest to potrzebne nie tylko w procesie bezpośredniego leczenia, ale także wsparcia terapii i zachowania jakości życia w chorobie. Również lekarze podkreślają, że współpraca, proces leczenia z wyedukowanym pacjentem przebiega lepiej i efektywniej. Z kolei naszym bliskim, aby pomagać nie wystarczy sama chęć niesienia wsparcia. Trzeba umieć to robić, aby skutecznie pomagać i nie ulec wypaleniu.

Niestety, pisanych przystępnym, zrozumiałym językiem wydawnictw na temat chorób nowotworowych nie jest zbyt wiele. Pozostaje nam sięganie po nie zawsze zweryfikowane i rzetelne informacje w Internecie. Dlatego, chcąc wypełnić tę lukę, postanowiliśmy połączonymi siłami organizacji zrzeszonych w Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, zgromadzić w jednym miejscu bazę przystępnie opracowanej wiedzy o raku. W tym celu stworzyliśmy na stronie PKPO zakładkę BIBLIOTEKA, w której zamieszczamy wydawnictwa, opracowane przez nasze organizacje przy współpracy specjalistów.

Wirtualna Biblioteka Pacjenta Onkologicznego to projekt otwarty, który będzie na bieżąco aktualizowany, zawsze możecie do niego dołączyć z Waszymi nowymi publikacjami. Edukacja to niekończący się proces. Im więcej wiemy o raku, o tym jak go leczyć, tym łatwiej jest nam z nim żyć.

 

Życzę intersującej i pożytecznej lektury

koordynatorka projektu

Aleksandra Rudnicka

Głos pacjenta

Głos pacjenta onkologicznego

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje, wpisz e-mail

Zostań darczyńcą

Zostań darczyńcą

Deklaracja członkowska

Deklaracja członkowska

Kontakt

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
ul. Erazma Ciołka 10/112
01-402 Warszawa

tel.: +48 22 428 36 31
fax: +48 22 428 36 08
e-mail: info@pkopo.pl

policzmysie.pl

Polityka prywatności